Montessori doma

cyklus přednášek pro rodiče

Hranice doma - mezi dětmi a dospělými

Dozvíte se, jak doma dětem vymezujeme už od narození hranice, kdy s hranicemi začínáme. A co je to vlastně ta "hranice"? Jakou roli hraje doma kobereček, jak si projevujeme respekt ve verbální a neverbální komunikaci a jak dítě učíme respektovat nás. Čím děti učíme vnímat svůj i cizí osobní prostor a jak vnímáme svoje vlastní hranice.

Procesy doma a rituály

Každý máme doma nějaké rituály a že je jich dost. Dozvíte se, v čem nám doma rituály pomáhají, kde všude doma můžeme "standardizovat proces" a jak nám to ulehčuje spolupráci s dětmi, a proč je dobré rituály důsledně dodržovat a naopak, kdy si můžeme dovolit rituály nedodržet.

Příprava svačinek a la Montessori

Být s dětmi v kuchyni je svátek! Projdeme si osvědčené recepty zdravého bez-cukerných pečených a nepečených RAW svačinek. Řekneme si, kde nakupovat s dětmi ingredience, dokonce si vystříháme kartičky ingrediencí, aby byl nákup hračka! Na místě si ukážeme několik příkladů v praxi a vše ochutnáme. Ukážeme si, jak s dětmi hněteme, mícháme, krájíme, drtíme, mixujeme. Popovídáme si o tom, jak "vařit" s různě starými dětmi. A poslechneme si příběhy o vašich dětech, abychom mohli odhadnout, co zvládnou (a co ne, takže je úplně v pořádku některou práci nedělat).

Připravené prostředí doma

Doma je připravena každá místnost tak, aby se v ní mohlo dítě pohybovat od té doby, co začne samostatně lozit. Prostředí se vyvíjí s dítětem a výhodné je začít ještě před jeho narozením. Ukážeme si, jaké mohou být příčiny, když něco nefunguje - tj. dítě se chová jinak, než my očekáváme. A co když doma už jsou starší sourozenci? A významnou roli v připraveném prostředí máme i my, rodiče.

Lektor - Irena Kubantová lektorka kurzů "Montessori v domácím prostředí“ a maminka 3 dětí

přednáška je určena pro rodiče bez přítomnosti dětí

-->

cena: 150,-Kč nebo celý cyklus 500,- Kč

pro tento kurz nejsou zatím vypsány žádné termíny.