Montessori Morava, o.p.s.

Dne 27.12.2013 jsme byli transformování na obecně prospěšnou společnost.

Zřizovatelem Montessori - vzdělávacího rodinného centra je obecně prospěšná společnost Montessori Morava o.p.s., která vznikla na sklonku roku 2013 transformací občanského sdružení Montessori Morava. Občanské sdružení vzniklo v roce 2001. Svoji činnost začalo dobrovolnými přednáškami v oblasti výchovy a vzdělávání dětí a setkáváním s veřejností. Postupně vznikla ze strany spolupracujících rodičů potřeba pravidelných programů, které byly od 1.7. 2002 nabízeny na Lesné a poté v Žabovřeskách u Salesiánů v provizorních prostorách.

Zvyšující se zájem rodičů podpořil iniciativu sdružení k hledání stálého místa pro vzdělávací centrum. V únoru 2003 byly získány prostory v Bystrci v areálu mateřské školy na Štouračově ulici, kde bylo 1.9.2003 otevřeno Montessori - vzdělávací rodinné centrum.

V průběhu roku 2007 byla ukončena nájemní smlouva na prostory v Brně Bystrci. Po krátkém provizorním působení na základní škole Pavlovská v Brně Kohoutovicích se podařilo získat vhodné prostory v Brně Komíně na základní škole Pastviny, kde bylo 8.10.2007 znovu otevřeno Montessori centrum. Také se zdařilo navázat úzkou spolupráci s vedením základní školy a začala společná připrava projektu Montessori tříd při ZŠ Pastviny. První Montessori třída při ZŠ Pastviny bylaotevřena pro žáky 1. a 2. ročníku v roce 2008.

V červnu 2011 byla ukončena nájemní smlouva i na Základní škole Brno Pastviny, a to především díky narůstající kapacitě školy a omezeným prostorovým možnostem. Pokračování v činnosti Montessori centra se nám zdařilo zajistit v Brně Řečkovicích, kde jsme 21.9.2011 opět zahájili provoz.

Provozování Montessori centra představuje velkou část současné činnosti Montessori Morava, o.p.s. Dále společnost podporuje aktivity spojené s propagací Montessori vzdělávací metody, spolupracuje s dalšími subjekty, jako jsou mateřská nebo vzdělávací centra, mateřské a základní školy.